Firma LG Electronics po raz kolejny została wyróżniona za swoje konsekwentne zaangażowanie w zrównoważony rozwój i praktyki proekologiczne. Telewizory LG OLED evo z 2024 roku uzyskały certyfikaty „Reducing CO2”1 i „Measured CO2”2 od Carbon Trust3 oraz „Environmentally Evaluated Mark”4 od Société Générale de Surveillance SA (SGS). Oznacza to uznanie inicjatyw ESG firmy LG już czwarty rok z rzędu. Najnowsze telewizory LG OLED uzyskały również po raz drugi certyfikat Intertek „Recycled Content”5, co jeszcze bardziej podkreśla poczucie odpowiedzialności firmy LG za środowisko.
Carbon Trust działa na rzecz wprowadzenia planety w przyszłość z zerową emisją dwutlenku węgla, oceniając wpływ całego cyklu życia produktu na środowisko, począwszy od produkcji i dystrybucji aż po użytkowanie i utylizację. Certyfikacja SGS koncentruje się na efektywnym gospodarowaniu zasobami i obecności substancji niebezpiecznych, natomiast Intertek mierzy procent użytych materiałów pochodzących z recyklingu. Podejścia poszczególnych organizacji promują praktyki odpowiedzialnej konsumpcji w różnych branżach i przyczyniają się do realizacji szerszego celu, jakim jest zrównoważony rozwój na całym świecie.
Telewizory LG OLED przyciągają uwagę technologią samoświecących pikseli, która jest bardzo istotna przy rygorystycznych ocenach zrównoważonego rozwoju. W przeciwieństwie do telewizorów LCD telewizory LG OLED nie potrzebują podświetlenia – oznacza to prostszą budowę i mniej komponentów. Na przykład 65-calowy OLED evo firmy LG, wykonany z ultralekkiego włókna kompozytowego, wymaga tylko 40 procent plastiku używanego zwykle w telewizorze LCD o tej samej przekątnej ekranu i jest od niego o 20 procent lżejszy.
Na podstawie szacowanej sprzedaży telewizorów LG OLED w tym roku, całkowita ilość plastiku użytego w telewizorach LG OLED w latach 2022-2024 ma być o 45 tysięcy ton niższa niż w sprzedanych w tym samym okresie telewizorach LCD. Zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych doprowadzi do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o około 234 tysiące ton rocznie, co odpowiada ilości dwutlenku węgla pochłanianej przez 30-letni las sosnowy o powierzchni około 31 tysięcy boisk piłkarskich.
Tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu stanowią około 20% plastiku wykorzystywanego do produkcji wszystkich telewizorów LG, w tym telewizorów OLED, co odpowiada około 4000 ton przetworzonych odpadów plastikowych rocznie.
Poza działaniami na rzecz środowiska uznanie renomowanych organizacji koreańskich i międzynarodowych zdobyły także różne inicjatywy ESG firmy LG. W 2023 roku firma LG po raz dwunasty z rzędu znalazła się na indeksie Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World). DJSI World to ranking dziesięciu procent największych 2500 globalnych spółek stworzony w oparciu o ich długoterminowe praktyki gospodarcze, środowiskowe, społeczne i w zakresie ładu korporacyjnego.
Uwzględnienie firmy na tej prestiżowej liście przez dwanaście kolejnych lat jest nie lada osiągnięciem, ponieważ LG jest jedyną południowokoreańską firmą w kategorii sprzętu i produktów rekreacyjnych oraz elektroniki użytkowej, której się to udało.
Ponadto LG przez trzy lata z rzędu otrzymała „Kompleksową ocenę A” od Instytutu Standardów ESG Korei (Korea Institute of Corporate Governance and Sustainability), a w zeszłym roku zdobyła po raz czwarty z rzędu ocenę ESG „A” przyznawaną przez Morgan Stanley Capital International (MSCI).
– Telewizory LG OLED są liderem na rynku jako najlepszy wybór zapewniający najwyższą jakość oglądania, a jednocześnie wyznaczają standardy ESG. LG będzie nadal działać na rzecz stworzenia lepszej planety dla wszystkich ludzi – Seon-pill Baik, szef działu planowania produktów w firmie LG Home Entertainment Company