Firma NSS Labs, specjalizująca się m.in. w doradztwie i audycie usług bezpieczeństwa sieciowego, przedstawiła na początku sierpnia wyniki testu BDS, czyli systemów detekcji naruszeń, który bada stopień przenikania złośliwych plików przez systemy zabezpieczające sieci. Firma Check Point po raz drugi otrzymała ocenę rekomendującą, uzyskując przy tym najwyższe możliwe wskaźniki w trzech kategoriach.
NSS Labs określa się mianem lidera niezależnych testów bezpieczeństwa sieciowego i badaniach produktów. Jest znany z prowadzenia najbardziej kompleksowych testów w branży, dostarczając wiarygodne badania i analizy dla przedsiębiorstw, agencji rządowych i organizacji. Firma wykorzystuje głęboką wiedzę inżynierów korzystających z komercyjnych, open-sourcowych oraz własnych narzędzi badawczych.
W najnowszych testach BDS (Breach detection system), corocznie wykonywanych przez NSS, firma Check Point wykazała się doskonałymi wynikami jej systemu SandBlast Next Generation Threat Prevention Solution, który uzyskał 100% skuteczność w wykrywaniu eksploitów typu drive-by oraz social exploits, 100% skuteczność w wykrywaniu malware dostarczanego przez email (SMTP) i taki sam wynik w teście techniki unikania sandboxa. Ogólny wynik detekcji zagrożeń został ustalony na wysokim poziomie 99,4%.
– Trwałe zaawansowane zagrożenia oparte są często na nieznanych złośliwych kodach, stworzonych by ominąć tradycyjne sposoby zabezpieczeń. SandBlast, z detekcją na poziomie CPU, jest zaprojektowany w sposób unikatowy w celu identyfikacji zagrożeń typu zero-day, zanim malware będzie miał możliwość zainfekować sieć czy nawet unikać próby wykrycia – mówi Nathan Shuchami, szef działu prewencji zagrożeń w firmie Check Point.
Check Point kontynuuje rozwój portfolio produktów SandBlast, w celu proaktywnej ochrony przed ukierunkowanymi atakami. Firma w ostatnim czasie przedstawiła SandBlast Agent dla przeglądarek, którego zadaniem jest rozwiązanie problemu związanego z nagłym wzrostem malwaru webowego, phishingu i innych ataków opartych na inżynierii społecznej.