czwartek, 31 października, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Twoje gigabajty mają moc – posadźmy razem las

    Zobacz również

    Rusza akcja Orange Flex, w której można przekazać wolne gigabajty dostępne w ramach Planu, by później zamienić je w prawdziwy las. Zasada jest prosta: 30 GB to 1m2 lasu, a każdy użytkownik Orange Flex może przekazać tyle gigabajtów, ile chce. Celem jest posadzenie 10 000 m2 bioróżnorodnego i zarządzanego przez naturę lasu. Takie rosnące, młode drzewa mogą w ciągu roku pochłonąć nawet 7 ton CO2.

    - Reklama -

    Orange Flex zaprasza swoich użytkowników do wspólnej akcji sadzenia lasu na zawsze – dla nas i dla przyszłych pokoleń. Celem pierwszej edycji EKO GB jest zebranie 300 000 gigabajtów i w efekcie posadzenie 10 000 m2 lasu. Akcja podzielona jest na 4 etapy, a każdy z nich oznacza osiągniecie określonej liczby przekazanych gigabajtów. Użytkownicy, którzy zaangażują się w akcję będą mogli śledzić proces ich zbierania w aplikacji Orange Flex. Aby móc przekazywać EKO GB wymagana jest aktualizacja aplikacji do najnowszej wersji.

    Akcja EKO GB ruszyła 9 lutego i potrwa dopóki nie zostanie osiągnięty założony cel. Pierwsze nasadzenia ruszą już za kilka tygodni, wiosną 2021 roku.

    Wspólnie posadzone drzewa mają służyć naturze i człowiekowi. Powstanie ekosystem leśny z myślą o przyszłych pokoleniach i planecie. Ten las nie będzie ścięty, a ziemia, na której rośnie nie będzie mogła być sprzedana. Akcję wspiera Fundacja Las na Zawsze, która od kilku lat zajmuje się tworzeniem lasów. Powstanie on w miejscowości Męcikał na Kaszubach. W miejscu, w którym w 2017 huragan zniszczył okoliczne tereny leśne. Posadzony las będzie bioróżnorodny, czyli taki w którym pojawią się gatunki drzew i krzewów liściastych, typowe dla polskich warunków. Taki las ma większe szanse przetrwania podczas huraganów, czy susz. Pojawią się w nim dęby, lipy, graby, topole, wiązy a także krzewy, które będą miejscem legowisk i pożywienia dla ptaków.

    Orange Flex idzie w zielone
    To, co wyróżnia Orange Flex to brak umów i stosu kartek do podpisania. Opakowania na kartę SIM posiadają etykietę produktową FSC Mix, potwierdzającą, że produkt wytworzono z materiału pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów oraz materiałów pochodzących z recyklingu i z innych kontrolowanych źródeł. To oznacza, że pozyskanie surowca nie naruszyło bogactw biologicznych i struktury lasów. Blister, w którym jest umieszczona karta SIM jest mniejszy o połowę, a to oznacza o połowę mniej plastiku.

    Orange, jako pierwszy w Polsce operator wprowadził również wirtualną kartę eSIM dla klientów indywidualnych i biznesowych, która w przyszłości całkowicie zastąpi plastikową kartę. Wirtualna karta eSIM cieszy się co raz większą popularnością i obecnie posiada ją już 10% użytkowników aplikacji Orange Flex.

    ŹródłoOrange
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Garmin ogłasza wyniki za trzeci kwartał 2024 r.

    Spółka Garmin Ltd. (NYSE: GRMN) ogłosiła dziś wyniki za trzeci kwartał zakończony 28 września 2024 r. Najważniejsze wydarzenia w...