piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    UKE: Globalne Sympozjum Regulatorów Rynku Telekomunikacyjnego

    Zobacz również

    W dniach 8-12 czerwca br. w Gabonie odbywa się największe na świecie coroczne spotkanie szefów i ekspertów urzędów regulacyjnych rynku telekomunikacyjnego. Tematem przewodnim tegorocznego sympozjum jest przede wszystkim to jak regulatorzy powinny odpowiedzieć na wyzwania w zakresie potrzeb inwestycji w infrastrukturę ICT, tak aby zapewnić rozwój nowych usług i aplikacji, przez co możliwe będzie również zwiększenie możliwości w zakresie rozwoju społeczeństwa wiedzy na całym świecie.

    - Reklama -

    Dyskutowane jest również podejście regulacyjne do nowych trendów i wyzwań rynkowych.

    Tegoroczne Sympozjum współorganizuje wraz ITU Urząd Regulacji Telekomunikacji w Gabonie. W Sympozjum bierze udział ponad 400 uczestników związanych z sektorem ICT z całego świata.

    Podczas GSR-15 odbyły się także warsztaty, seminaria i spotkania towarzyszące tj. spotkanie stowarzyszeń i przedsiębiorstw reprezentujących branżę ICT. Tematem przewodnim tegorocznego sympozjum jest wymiana najlepszych praktyk regulacyjnych mających na celu zapewnienie warunków dla rozwoju i upowszechnienia usług mobilnych.

    Prezes UKE moderowała sesję dotyczącą wpływu regulacji na rozwój Internetu szerokopasmowego z udziałem przedstawicieli organów regulacyjnych z Kostaryki, Szwajcarii oraz Kambodży. Polski Regulator wskazał na to jak ważne jest zapewnienie właściwej współpracy z rynkiem telekomunikacyjnym, żeby odpowiedzieć adekwatnie na wyzwania konsumenta jeśli chodzi o rozwój usług w ciągu najbliższych kilku lat. Warunkiem tego jest zapewnienie odpowiedniej polityki rządu a także warunków regulacyjnych, w szczególności przewidywalność tych warunków. Tematem dyskusji były również bariery w dostępie do usług cyfrowych w szczególności na terenach wiejskich, przyszłości usługi powszechnej i czy jest to rozwiązanie dla zapewnienie zrównoważonego dostępu do usług sektora ICT, rola dostępu do informacji o infrastrukturze dla wspierania rozwoju usług cyfrowych oraz podejścia w zakresie jakości usług świadczonych konsumentom. W czasie wystąpienia Prezes UKE odwołała się do wielu pozytywnych doświadczeń z rynku polskiego. Do dyskusji, oprócz panelistów  włączyli się przedstawiciele regulatorów biorący udział w sympozjum.

    Jest to kolejne wydarzenie o zasięgu ogólnoświatowym, po Światowym Szczycie Społeczeństwa Informacyjnego (WSIS) gdzie Prezes UKE był przewodniczącym WSIS Forum, do którego Magdalena Gaj została zaproszona jako uznany ekspert branży ICT do prowadzenia obrad.

    ŹródłoUKE
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...