Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, opublikował raport odpowiedzialnego biznesu za rok 2023 (2023 Responsible Business Report). Zawiera on szczegółowe informacje na temat postępów w głównych obszarach działalności firmy oraz prezentuje szczegóły planu „Jeden Vertiv, jeden świat” („One Vertiv, One World”) dotyczącego promowania zasad zarządzania środowiskowego, wspierania bezpiecznego, integracyjnego i zaangażowanego miejsca pracy oraz prowadzenia działalności w odpowiedzialny sposób.
W 2023 r. firma Vertiv kontynuowała realizację swojej wizji tworzenia bardziej odpowiedzialnej przyszłości, koncentrując się na wydajnych produktach i systemach, odpowiedzialnej działalności operacyjnej, ludziach, sąsiadach, integralności łańcucha dostaw oraz zarządzaniu. W uznaniu kluczowej roli, jaką branże techniczne i centrów danych odgrywają w globalnym krajobrazie energetycznym, plan „Jeden Vertiv, jeden świat” pomoże pokierować kolejnymi krokami firmy w dążeniu do zapewnienia długoterminowej wartości dla akcjonariuszy, klientów i społeczności, którym służy.
– Kontynuujemy nasze wysiłki, aby być odpowiedzialnym globalnym i korporacyjnym obywatelem, jednocześnie dostarczając produkty i usługi, które pomagają naszym klientom osiągać ich własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska – powiedział Giordano Albertazzi, dyrektor generalny Vertiv. – Wraz z szybko rosnącym zapotrzebowaniem na sztuczną inteligencję na całym świecie, Vertiv dostarcza produkty, systemy i usługi infrastrukturalne, które umożliwiają naszym klientom realizację inicjatyw związanwych ze sztuczną inteligencją z wysoką wydajnością i mniejszym wpływem na środowisko.
Podjęte przez Vertiv działania i inicjatywy wyróżnione w raporcie za rok 2023 dotyczą różnych aspektów:
• Rozszerzona oferta wysokowydajnych rozwiązań chłodzenia cieczą, jak i czynników chłodniczych o niskim potencjale wpływu na globalne ocieplenie (GWP), pomaga klientom Vertiv w realizacji projektów dotyczących sztucznej inteligencji oraz w zapewnieniu dużej wydajności środowisk IT, przy ich zminimalizowanym wpływie na środowisko.
• Przejęcie firmy CoolTera Ltd. (CoolTera), projektanta i producenta wysokowydajnych rozwiązań chłodzenia cieczą, zapewniło dodatkową wiedzę specjalistyczną w zakresie zaawansowanego chłodzenia, sterowania i systemów do już obszernego portfolio rozwiązań klimatyzacyjnych Vertiv.
• Do oferty wprowadzony został nowy system magazynowania energii (Battery Energy Storage System, BESS) z akumulatorami litowo-jonowymi, który może być wykorzystywany jako zawsze dostępne źródło zasilania. Dzięki niemu klienci mogą zapewnić sobie odporność operacyjną, unikać podwyższonych opłat za duże wykorzystanie energii w okresie szczytowego zapotrzebowania oraz polegać w większym stopniu na alternatywnych rozproszonych zasobach energii, takich jak panele słoneczne, turbiny wiatrowe i wodorowe ogniwa paliwowe, co pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i utrzymać niezawodność infrastruktury. Rozwiązanie mikrosieci energetycznej zostało również zaprezentowane w zakładzie Vertiv Delaware w stanie Ohio jako jednostka Customer Experience Center. Jako alternatywne źródła energii wykorzystano w nim zarówno panele słoneczne, jak i wodorowe ogniwa paliwowe, które będą dostarczać energię do działań operacyjnych Vertiv. Będą funkcjonowały także jako poligon doświadczalny w celu zademonstrowania klientom rozwiązania o obniżonej emisji dwutlenku węgla.
• Nowe rozwiązanie Vertiv TimberMod, wykorzystujące drewno klasy przemysłowej zamiast stali jako kluczowy element konstrukcyjny w prefabrykowanych modułowych (PFM) systemach dla centrów danych, przyczynia się do minimalizowania wykorzystania wyczerpujących się zasobów oraz obniżenia śladu węglowego, w porównaniu z zastosowaniem alternatywnych rozwiązań bazujących na stali.
• Opublikowano zaktualizowany przewodnik po zrównoważonym rozwoju centrów danych, zawierający zaktualizowane statystyki i inne istotne informacje, aby pomóc klientom Vertiv i innym zainteresowanym stronom.
• Aktualizowano informacje o działaniach firmy Vertiv w zakresie wydajności operacyjnej w celu śledzenia i monitorowania jej wpływu na środowisko oraz udoskonalenia procesów związanych z gromadzeniem informacji dotyczących emisji dwutlenku węgla, zużycia energii, wody oraz wytwarzania i recyklingu odpadów. Godnym uwagi przykładem jest system odzyskiwania wody w zakładzie w Monterrey w Meksyku, który zmniejsza uzależnienie firmy od miejskich dostaw poprzez zbieranie wody z klimatyzatorów używanych do chłodzenia obiektu i przekształcanie jej w wodę nadającą się do innych celów.
• Zaprezentowano przykłady wpływu Vertiv na społeczności, którym firma służy.
• Opublikowano raport na temat zaangażowania Vertiv w integralność łańcucha dostaw w celu zapewnienia zgodności z wiodącymi standardami branżowymi w zakresie odpowiedzialnego wykorzystania minerałów, praw człowieka i warunków pracy.