piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    W laboratoriach Orange Polska osiągnięto rekordową prędkość internetu mobilnego

    Zobacz również

    Transfer 1,91 Gb/s w sieci mobilnej, który został osiągnięty wspólnie przez inżynierów Orange Polska i Huawei , to obecnie jeden z najlepszych wyników transferu w sieci 4G na świecie i najlepszy w Polsce. Jego osiągniecie było możliwe dzięki zastosowaniu urządzeń i rozwiązań, z których większość jest obecnie testowana lub wdrażana w sieci Orange Polska. Eksperymenty laboratoryjne pozwalają sprawdzić możliwości zastosowanych rozwiązań i będą wstępem do technologii 5G,

    - Reklama -

    która nie jest jeszcze na etapie standaryzacji.

    Uzyskanie takiego wyniku transferu było możliwe dzięki równoczesnemu zastosowaniu nowatorskich rozwiązań i technologii, które będą stopniowo wdrażane na rynku komercyjnym. Kluczowa dla powodzenia przedsięwzięcia była agregacja 5 pasm nośnych w jeden superkanał o szerokości 100 MHz. Każdym z kanałów udało się przesłać 382 Mb/s.

    – Coraz bardziej zanurzamy się w cyfrowym świecie, zmieniają się nasze przyzwyczajenia. Zapotrzebowanie na transfer danych stale rośnie, przez siedem pierwszych miesięcy tego roku nasi klienci przesłali przez sieć mobilną więcej danych niż w całym 2015 roku. Dlatego Orange testuje coraz to nowe możliwości sieci, by zapewnić naszym klientom najlepsze na rynku rozwiązania. Osiągnięte 1,91 Gb/s to prędkość, która pozwala na ściągnięcie filmu w jakości HD w zaledwie kilka sekund przy użyciu komórki. To jest przyszłość, którą właśnie oswajamy – mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

    W teście wykorzystano pasma 800 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz. Zastosowano transmisję wieloantenową MIMO 4×4, poprawiającą transfer dwukrotnie w stosunku do obecnie stosowanych rozwiązań. Skorzystano także z modulacji wyższego rzędu – 256QAM, która poprawia szybkość transferu o ok. 30 proc. w stosunku do obecnie stosowanej modulacji 64QAM. Jedynym urządzeniem niestosowanym komercyjnie, które zostało użyte w testach, był terminal pełniący w eksperymencie rolę, którą na co dzień pełni telefon komórkowy, przewyższający możliwości tych obecnie dostępnych na rynku.

    Komercyjne zastosowanie testowanych rozwiązań pozwoli znacznie podnieść szybkość transferu danych w sieci mobilnej Orange, a także zwiększyć jej pojemność. Obok prowadzenia testów laboratoryjnych Orange Polska intensywnie inwestuje w rozwój sieci mobilnej, powiększając zasięg i poprawiając jakość dostępu do technologii 4G. W tym momencie dostęp do niej, poprzez sieć Orange ma 96 proc. populacji kraju, a do końca roku odsetek ten ma wynieść 98.

    ŹródłoOrange
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowa funkcja w aplikacji CA24 Mobile

    Klienci Credit Agricole w aplikacji CA24 Mobile mogą już zdalnie podpisać Umowę Bankowości Elektronicznej. To przepustka do korzystania z...