Serial, który powstał z udziałem firmy Huawei, przedstawia różnorodność innowacji cyfrowych, pokazując jednocześnie jak technologie wpływają na nasze życie osobiste, społeczeństwo i środowisko. Premierowy odcinek, z udziałem szwedzkiej wynalazczyni, inżynierki robotyki i youtuberki Simone Giertz zabiera widzów w inspirującą podróż po Europie. Pokazuje jak nowoczesne technologie i innowacyjne pomysły zmieniają naszą codzienność, otwierając przy tym nowe możliwości i perspektywy. Projekt przedstawia niezwykłe historie ludzi, którzy wykorzystują cyfrowe narzędzia do tworzenia lepszego jutra, podkreślając jednocześnie istotną rolę innowacji w kształtowaniu przyszłości.
Pierwszy odcinek, „Connecting with Ourselves”, bada wpływ technologii cyfrowych na funkcjonowanie gospodarstw domowych, ośrodków medycznych i szpitali. Simone zaczyna od wyposażonego w światłowód domu w Bonn, oferującego jedno z „najszybszych połączeń internetowych w Niemczech”, by potem udać się do najnowocześniejszego laboratorium zdrowia i sportu. Tam może na własne oczy zobaczyć, jak zaawansowana analiza danych pomaga osiągać lepsze wyniki zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Na koniec Simone odwiedza historyczny szpital Santa Creu i Sant Pau w Barcelonie, aby dowiedzieć się, w jaki sposób najnowocześniejsza technologia rewolucjonizuje opiekę nad pacjentami.
Vikram Khanna, wiceprezes Warner Bros. Discovery na region Chin i Azji Południowo-Wschodniej oraz dyrektor ds. treści i produktów, powiedział: –Przejście w fazę digi sapiens to dla ludzi kolejny etap ewolucji, gdzie technologia cyfrowa wzmacnia nasze naturalne zdolności i poszerza zakres naszych możliwości. Naszym celem jest zainspirowanie widzów, aby dostrzegli potencjał płynący z przemyślanego i kreatywnego wykorzystania technologii. Chcemy pokazać, jak technologia może usprawnić nasze życie, rozwiązywać realne problemy i otwierać przed nami nowe możliwości.
W kolejnych dwóch odcinkach Simone odwiedza inne kraje europejskie, aby zbadać, jak technologia wspomaga ludzi w budowaniu relacji i dbaniu o środowisko.
Inteligentny dom w Bonn w Niemczech
Dom demonstracyjny fiber to the room (FTTR) firmy Huawei w Bonn pozwala odwiedzającym doświadczyć życia w świecie, w którym sieci komputerowe wykorzystujące technologię światłowodową, reagują z prędkością światła, niezależnie od ilości przesyłanych danych lub lokalizacji. Simone korzysta z okazji, aby przetestować serię połączeń wideo z samą sobą, ale niespodziewanie jej eksperyment zostaje przerwany przez cyfrowego poltergeista.
Innowacyjne gadżety dla fitnessu i ochrony zdrowia w Helsinkach
Elitarni sportowcy korzystają z zaawansowanych urządzeń, które precyzyjnie analizują i pomagają poprawić ich kondycję. W rezultacie osiągają lepsze wyniki, na przykład w bieganiu, pływaniu czy narciarstwie, przez optymalizację swoich ruchów i równomierny rozkład siły na obie nogi. Jednak korzyści płynące z tych technologii nie są zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalistów. W zaawansowanym laboratorium Huawei w Helsinkach Simone odkrywa, że zgodnie z analizą danych z urządzeń weareble jej wiek biologiczny jest niższy niż wiek metrykalny. Ponadto poddaje się testom sprawnościowym, takim jak bieg z maksymalną prędkością na bieżni.
Szpital Sant Pau w Barcelonie
Mimo swojej długiej historii Sant Pau w żadnym wypadku nie pozostaje w tyle jeśli chodzi o nowatorskie podjeście. Szpital korzysta z najnowszych osiągnięć technologicznych, aby polepszyć opiekę nad pacjentami. Kiedy Simone odwiedza laboratorium Dimension Lab w Sant Pau, aby dowiedzieć się czegoś więcej o zastosowaniach technologii VR w medycynie, otrzymuje dokładny model ludzkiego serca wydrukowany w 3D.
Od 2020 roku Huawei odgrywa rolę kluczowego partnera strategicznego Sant Pau i dostarcza najnowocześniejsze technologie przechowywania danych. Szpital skorzystał z systemu pamięci masowej typu all-flash od Huawei, który umożliwia personelowi szybki dostęp do danych pacjentów w każdej chwili. To rozwiązanie wykorzystuje najnowsze metody tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania danych oraz ochronę przed złośliwym oprogramowaniem typu ransomware, co gwarantuje najwyższy poziom ochrony danych pacjentów.
Simone Giertz, główna bohaterka serialu
Simone Giertz, szwedzka wynalazczyni i youtuberka, znana z tworzenia ekscentrycznych robotów, niedawno założyła własną firmę Yetch, która specjalizuje się w projektowaniu produktów technologicznych. Zdobyła popularność na YouTubie jako „królowa beznadziejnych robotów”, a jej unikalne poczucie humoru, odwaga w eksperymentowaniu i kreatywność przyciągają uwagę milionów widzów. W serii „Being Digi-Sapiens” Simone bada ogromne zmiany, jakie niesie ze sobą technologia, i pokazuje, jak wkraczamy w nową cyfrową erę.
„Being Digi-Sapiens” i Huawei
Seria filmów została stworzona, aby pokazać, jak technologia wzbogaca życie ludzi i społeczeństw w Europie. Prezentuje również współpracę firmy Huawei z różnymi partnerami w celu tworzenia inteligentniejszego, zdrowszego i bardziej zrównoważonego stylu życia. Cyfryzacja i inteligentne rozwiązania dominują we współczesnym świecie. Łączność odgrywa kluczową rolę w procesie cyfryzacji, co umieszcza Huawei w centrum świata innowacji, które zmieniają życie ludzkie na lepsze.
Serial dokumentalny „Being Digi-Sapiens” można obejrzeć tu: