piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Wielowarstwowa ochrona przed cyberzagrożeniami — poznaj trzy zasady

    Zobacz również

    Sztuczna inteligencja to nie sen o przyszłości. Coraz częściej spotykamy się z nią na co dzień. Znajduje zastosowanie zarówno w nauce, jak i biznesie. Wykorzystują ją też producenci zabezpieczeń sieciowych, opracowując wielowarstwowe systemy ochrony, by skutecznie walczyć z coraz częstszymi cyberzagrożeniami. Łatwo zgubić się w gąszczu możliwości oferowanych przez producentów zabezpieczeń sieciowych. Jak tego uniknąć? Warto kierować się opracowaną przez firmę Zyxel zasadą 3xZ,

    - Reklama -

    czyli „zablokuj, zapoznaj się, zapobiegaj”. Co to w praktyce oznacza?

    Zablokuj
    Ochrona wielowarstwowa z domyślnej usługi bezpieczeństwa może blokować złośliwy i podejrzany ruch, zapewniając bezpieczeństwo sieci.

    Pliki blokowane są za pomocą mechanizmu sandboxing czyli piaskownicy. Jeśli zapora sieciowa nie może jednoznacznie określić, czy dany plik jest całkowicie bezpieczny i nie zawiera ukrytego, szkodliwego kodu, umieszcza go w piaskownicy. To środowisko testowe, w którym uruchamiane są podejrzane pliki, a które funkcjonuje w odizolowaniu od naszego systemu. Umożliwia to separowanie zagrożenia z dala od innych urządzeń oraz plików i zabezpiecza sieć przed rozprzestrzenianiem się złośliwego oprogramowania.

    Zapoznaj się
    Następnie zagrożenia trzeba poznać. Mechanizm Cloud Intelligence identyfikuje wszystkie nowe zagrożenia, dodaje je do bazy danych w chmurze, uczy się ich i dzięki temu zwiększa bezpieczeństwo sieci przed kolejnymi atakami.

    Chmura nigdy nie przestaje się rozwijać i ewoluować, łącząc wiele baz danych z systemem automatycznego uczenia się o zagrożeniach, a jej rosnąca inteligencja w zakresie złośliwego oprogramowania pozwala zaporom ATP na wykrywanie złośliwego oprogramowania w czasie rzeczywistym.

    Zapobiegaj
    Cloud Intelligence wyodrębnia najważniejsze informacje o zagrożeniach i zapewnia stałą aktualizację wszystkich zapór sieciowych ATP. Bramy uczą się od siebie nawzajem. Ta globalna synergia współdzielenia umożliwia zaporom sieciowym ATP zapobieganie ukrytym zagrożeniom.

    Skąd wyciągane są wnioski? Na przykład Zyxel SecuReporter jest usługą opartą na chmurze. Została zaprojektowana do zbiorczego podglądu analiz i raportów w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, a także gromadzenia i korelowania danych o zagrożeniach. Informacje o bezpieczeństwie prezentowane są w wersjach graficznych, na wykresach i w tabelach, które ułatwiają analizę danych i ich interpretację.

    Czy jesteśmy przygotowani na ataki cybernetyczne?

    W zaporze sieciowej ATP Zyxela wykorzystuje się uczenie maszynowe i samodzielnie rozwijającą się inteligencję chmury. Zapewnia to najwyższy poziom ochrony. Firmy, korzystające z tego rozwiązania, mogą być spokojne wiedząc, że ich systemy są monitorowane pod kątem przesyłania niebezpiecznych plików a potencjalne zagrożenia są izolowane. Dzięki temu sieci mogą pracować bez zakłóceń, zachowując bezpieczeństwo swoich danych.

    Walka producentów zabezpieczeń z hakerami to wyścig zbrojeń. W Zyxel jesteśmy na niego przygotowani – stale rozwijamy inteligencję chmury, by móc odpowiadać na wyzwania dotyczące cyberochrony teraz i w przyszłości – mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

    ŹródłoZyxel
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...