sobota, 2 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Wizy biometryczne od Motoroli

    Zobacz również

    Motorola dostarczyła rozwiązanie “zarządzania tożsamością” (Identity Management) brytyjskiej agencji zajmującej się ochroną granic i imigracją – Border and Immigration Agency (BIA) w ramach pilotażowego programu wiz biometrycznych opartego na weryfikacji odcisków palców.

    - Reklama -

    Program pilotażowy obejmuje proces wydawania wiz brytyjskich w Sierra Leone powiązany z pobieraniem danych biometrycznych aplikantów. Uczestniczący w pilotażu podróżni wjeżdżają na teren Wielkiej Brytanii, lądując na lotnisku Gatwick North. System Motoroli zarządza danymi biometrycznymi pobieranymi w brytyjskiej placówce konsularnej w Sierra Leone, wybranej na potrzeby tego pilotażu przez BIA. Pobrane dane porównywane są na zgodność z danymi biometrycznymi podróżnych przylatujących na lotnisko Gatwick North. Motorola jest w trakcie wdrażania podobnych systemów w Luksemburgu, Hiszpanii, Portugalii oraz w Austrii.

    – Nowe wizy powiązane z informacją o odciskach palców szybko staną się naszą pierwszą linią obrony przed nielegalną imigracją. Dzięki bardzo skutecznej metodzie weryfikacji tożsamości osób, możemy zapobiec próbom wielokrotnego aplikowania czy fałszowania tożsamości i zapewnić prawo wjazdu tylko osobom pożądanym, zanim wkroczą one na teren Wielkiej Brytanii – mówi Liam Byrne, Minister ds. Imigracji Wielkiej Brytanii. – Technologia biometryczna zmienia sposób, w jaki chronimy nasze granice. Dzięki projektom, takim jak pilotażowy program BIODEV, tworzymy potrójny system bezpieczeństwa, na który składają się: identyfikacja osób zanim wyruszą one do Zjednoczonego Królestwa poprzez proces wydawania wiz biometrycznych, sprawdzenie danych na granicy oraz – od 2008 roku – wprowadzenie dowodów tożsamości dla cudzoziemców w Wielkiej Brytanii.

    Ten program pilotażowy związany jest z zaangażowaniem się Wielkiej Brytanii w finansowany przez Komisję Europejską projekt BIODEV II. Celem projektu BIODEV II jest stworzenie kompleksowego systemu wizowego polegającego na pobieraniu danych biometrycznych w trakcie ubiegania się o wizę, a następnie ich weryfikacji na granicy podczas wkraczania na teren kraju Unii Europejskiej.

    Urzędnicy wykorzystają dane uzyskane w trakcie pilotażu BIODEV II do:

    • technicznego usprawnienia procesu wydawania wiz,
    • wypracowania standardowych procedur operacyjnych umożliwiających zintegrowanie biometrii w procesie wydawania wiz,
    • oceny działań i legislacji niezbędnych do wprowadzenia biometrii jako formalnej części systemu wizowego.

    Biometryczny system wizowy pomoże potwierdzić ważność wiz oraz tożsamość ich okazicieli. Oczekuje się, że zwiększenie poziomu pewności w procesie ustalania tożsamości pomoże zracjonalizować koszty przyznawania wiz, głównie poprzez zmniejszenie liczby fałszywych aplikacji.

    Pierwszym krokiem w procesie jest pobranie danych biometrycznych od osoby składającej aplikację o wizę w Sierra Leone. Następnie, przy wjeździe do Wielkiej Brytanii, jej paszport jest “przeciągany” przez czytnik na lotnisku Gatwick North. Na podstawie automatycznie odczytanego numeru paszportu, z bazy danych pobierany jest rekord z danymi biometrycznymi danej osoby, by następnie porównać odciski palców okaziciela wizy.

    Program pilotażowy skupia się na zapewnieniu, czy osoba, która ubiegała się o wizę, jest tą samą osobą, która przekracza granicę Zjednoczonego Królestwa – tłumaczy John Gherghetta, prezes działu Government & Public Safety firmy Motorola. – Nie wdając się w szczegóły techniczne, jest to porównanie biometryczne typu 1:1, a nie wyszukiwanie 1:wielu (1:N), często związane z zastosowaniami kryminalistycznymi.

    ŹródłoMotorola
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Otwórz nowe możliwości dzięki Galaxy Tab S10 Ultra

    Seria Galaxy Tab to wszechstronny towarzysz profesjonalistów – zarówno w życiu zawodowym, jak i codziennej rozrywce. Lekka, przenośna konstrukcja...