Podczas finału w Krakowie 11 startupów z Europy i Izraela rywalizowało o nagrody w postaci kapitału na rozwój działalności, sprzętu komputerowego i oprogramowania, możliwość nawiązania współpracy z Grupą Deutsche Telekom oraz uczestniczenia w międzynarodowych imprezach dla młodych przedsiębiorców, takich jak: Long Night of the Startups w Berlinie, w której uczestniczy nawet 6 tysięcy gości. Łącznie do konkursu Telekom Innovation Contest zgłosiło się 326 zespołów z 39 krajów.
Zwycięzcą całego konkursu została Atooma, która łączy inteligentne urządzenia, aplikacje i czujniki. Atooma to platforma, która łączy inteligentne urządzenia, aplikacje i sensory by wygenerować automatyczne akcje dla użytkowników. Zaprojektowana jest tak, by umożliwić integrację z istniejącymi produktami i ponad 80 usługami takimi jak inteligentne zegarki, zaawansowane urządzenia gospodarstwa domowego, gadżety mobilne i inne nowoczesne sprzęty. Platforma Atooma zapewnia producentom urządzeń dostęp do zastrzeżonego zestawu programisty i interfejsu programowania aplikacji, dzięki którym mogą oni z łatwością aktywować wybrane działania. Na przykład, mogą zaprogramować aplikację Atooma tak, aby włączała muzykę, gdy biegamy albo uprawiamy jogging, telefon w odpowiednim momencie automatycznie wykona działanie, a użytkownik nie będzie musiał zmieniać ustawień ręcznie.
VoiceItt, firma z Izraela, otrzyma wsparcie jurorów – Roberta Patakiego, Dyrektora ds. Rozwoju Działalności w Magyar Telekom, i Wolfganga Hissericha, Wiceprezesa Global Business Development & Venturing. Staną się oni mentorami dla zespołu Danny’ego Weissberga i Jessiki Eisenberg. VoiceItt to aplikacja głosowa, która pozwala osobom z poważnymi zaburzeniami ruchu, mowy i języka na wyrażanie swoich potrzeb przy pomocy głosu. Intuicyjna, prosta w użyciu platforma Augmentative and Alternative Communication dla osób z zaburzeniami mowy i ruchu z całego świata, która umożliwia im komunikowanie się ze światem, zapewnia większą samodzielność i ułatwia interakcje.
Telekom Innovation Contest
Pierwsza edycja konkursu Telekom Innovation Contest odbyła się w 2013 roku z inicjatywy Telekom Innovation Laboratories w Berlinie, T-Mobile Polska oraz Magyar Telekom na Węgrzech. W 2014 r. konkurs pomysłów uzyskał również wsparcie wszystkich inkubatorów Deutsche Telekom – hub:raum w Berlinie, Krakowie i Tel Awiwie oraz Kitchen Budapest i UQBATE, który jest programem dla pracowników. Inne krajowe spółki Grupy Deutsche Telekom w Europie Środkowo-Wschodniej również udzieliły wsparcia konkursowi. Wiosną 2014 r. o udział w konkursie Telekom Innovation Contest ubiegało się 326 zespołów z 39 państw i czterech kontynentów. W krajowych półfinałach partnerzy projektu wybrali jedenastu finalistów. Podczas etapu Champions Pitch w Krakowie, zespoły przedstawiły swoje pomysły przed jury złożonym z międzynarodowych ekspertów.