Wczoraj w Fabryce Norblina odbył się ekskluzywny wernisaż prestiżowej wystawy pt. „Spojrzenia”, w czasie której prezentowane były wybitne prace Bartosza Maciejewskiego. Natomiast już od dziś, ten zbiór ponad 100 portretów osobowości świata kultury, mediów i sportu, m.in. Michała Urbaniaka, Chrisa Niedenthala, Gabrieli Muskały, Aleksandry Koniecznej, Karoliny Gruszki czy Tadeusza Rolkego jest dostępny dla szerokiego grona publiczności. Prace artysty prezentowane są m.in. na telewizorach The Frame, które idealne oddają głębie fotografii. Wystawa „Spojrzenia” będzie otwarta dla wszystkich gości aż do 31 grudnia br.
Magia fotografii Bartosza Maciejewskiego
Bartosz Maciejewski to portrecista, którego pasja do fotografii obejmuje zarówno street art, jak i uwiecznianie twarzy – tych spotkanych przypadkiem na ulicy, jak i znanych osobistości. Współpracuje z czołowymi polskimi wydawnictwami mediowymi i książkowymi. Ma na koncie takie wystawy jak „Sami” (2012), „Znikający Harlem” (2014), „Urban Jungle” (2015), „In a Bubble” (2016) oraz „London Outsider” (2018). Portrety autorstwa Maciejewskiego uchwycają spontaniczność i autentyczne emocje fotografowanych osób. Artysta wyróżnia się umiejętnością nawiązywania szybkiego i bezpośredniego kontaktu z bohaterami swoich zdjęć, co pozwala mu dostrzec i wydobyć ich esencję. Jego prace przypominają japońskie haiku – są oszczędne i minimalistyczne, skupiając się nie na formie czy koncepcie, lecz na głębokiej próbie zajrzenia w ludzką duszę. Styl Maciejewskiego jest unikalny, pełen prostoty, światła i ogromnego szacunku dla człowieka. Na wystawie „Spojrzenia” zobaczymy najlepsze zdjęcia i okładki prasowe z ponad 50 sesji wykonanych dla Anywhere.pl Platformy Medialnej, z którą Artysta jest związany od lat.
Chris Niedenthal, ikoniczny fotograf i fotoreporter, uważa, że to właśnie światło stanowi sedno artystycznego mistrzostwa Bartosza Maciejewskiego – Wiadomo, światło jest najważniejszą częścią w każdej dziedzinie fotografii, ale w sztuce portretowania ludzi jest cenne szczególnie. To jego kierunek, natężenie, kontrast czy nawet jego brak tworzy obrazy, które w nieumiejętnych rękach bywają banalne. W pracach Bartosza nabierają mocy, są prawdziwe, oryginalne i zadziwiające (…).
The Frame – telewizor, który kocha fotografię i obrazy
Wystawa „Spojrzenia” prezentuje najlepsze fotografie i okładki prasowe z ponad 50 sesji zrealizowanych dla Anywhere.pl Platformy Medialnej, z którą Bartosz Maciejewski współpracuje od wielu lat. Wśród eksponatów znajdują się również wyjątkowe prace powstałe w ramach jego współpracy z Magazynem Gentleman. Prezentowane dzieła będzie można podziwiać aż na 4 lifestyle’owych telewizorach The Frame o przekątnych 55 i 50 cali oraz dwóch modelach 32 calowych. Telewizory te zostały stworzone wręcz do wyświetlania dzieł sztuki, obrazów i zdjęć.
Samsung The Frame od lat stanowi inspirację dla wielu twórców: malarzy, designerów, architektów. Wszystko za sprawą wysublimowanego designu oraz wyjątkowych funkcji, które umożliwiają prezentację dzieł sztuki. Jednym z najważniejszych czynników, decydującym o tym, że The Frame, będzie świetnym wyborem dla fanów fotografii jest Matowa Powłoka Ekranu. Dzięki niej widzowie mogą w pełni skupić się na oglądanych treściach i zapomnieć o grze świateł, niezależnie od pory dnia. Matowa Powłoka Ekranu sprawia, że światło sztuczne i naturalne nie odbija się od ekranu, co pozwala kontemplować dzieło sztuki pełne detali i tekstur nawet w słoneczny dzień. Ponadto uzyskany w 2024 dla telewizorów The Frame certyfikat Validated ArtfulColor od PANTONE®[1] potwierdza wyjątkową zdolność reprodukcji kolorów zgodną z rygorystycznymi standardami Pantone niemal w każdym otoczeniu.
Wyróżnikiem telewizora The Frame jest także Tryb Sztuka, dzięki któremu także nasz domowy salon można zamienić w prywatną galerię z naszymi ulubionymi obrazami. Dzięki temu to jeden z niewielu telewizorów, który prezentuje się pięknie, także wtedy, gdy nie oglądamy telewizji. Natomiast dedykowany sklep ze sztuką Art Store[2] oferuje dostęp do ponad 2500 dzieł w najróżniejszych stylach, w tym sztuki klasycznej, sztuki nowoczesnej, a także zachwycających fotografii i grafik. Tym samym, możemy mieć w domu „Gwiaździstą Noc” autorstwa Vincenta Van Gogha, „Mona Lisę” Leonarda da Vinci, „Pocałunek” Gustava Klimta czy „Okna” Egona Schielego.
Wstęp na wystawę „Spojrzenia” w Fabryce Norblina w dniach od 10 do 31 grudnia br. jest wolny.