piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Wzorowe nakładki Braille’a Sharp ułatwią obsługę urządzeń niewidomym (wideo)

    Zobacz również

    Innowacyjny produkt firmy Sharp – nakładka opisana alfabetem Braille’a stosowana w urządzeniach wielofunkcyjnych Sharp została zakwalifikowana do finału konkursu „Dobry Wzór 2013” organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Dzięki temu wyróżnieniu znalazła się w czołówce najlepiej zaprojektowanych produktów i usług na polskim rynku. Konkurs „Dobry Wzór 2013” jest otwarty na propozycje producentów z różnych branż.

    - Reklama -

    Firma Sharp do konkursu przystąpiła po raz drugi. W 2011 roku Sharp MX-2610N był jedynym urządzeniem drukująco-kopiującym, które znalazło się w gronie nominowanych do tytułu Dobry Wzór i tym samym jedynym w swojej kategorii urządzeniem wielofunkcyjnym, które otrzymało certyfikat i prawo posługiwania się tytułem „Produkt rekomendowany do konkursu Dobry Wzór”. W roku 2013, obecność w gronie finalistów konkursu jest potwierdzeniem czołowej pozycji Sharp w branży oraz realizacji strategii This is Why – wytwarzania produktów podnoszących komfort życia i pracy swoich Klientów.

    Nakładki Braille’a współpracują z dotykowymi ekranami urządzeń wielofunkcyjnych Sharp. Zostały zaprojektowane, by umożliwić osobom niedowidzącym lub niewidomym obsługę tych urządzeń. Nakładki w prosty sposób instaluje się na panelu sterującym. Ich obecność ułatwia korzystanie z urządzenia niewidomym, przy czym w żaden sposób nie przeszkadza w pracy wszystkim pozostałym użytkownikom – powiedziała Dorota Seweryniak, PR Manager CEE w firmie Sharp Electronics Poland.

    Produkt Sharp umożliwia niewidomym lub niedowidzącym prostą obsługę urządzeń wielofunkcyjnych i wykonywanie podstawowych czynności. W języku Braille’a zostały opisane najczęściej wykonywane na takich urządzeniach zadania, takie jak kopiowanie, skanowanie, kasowanie, faksowanie, przycisk zasilania i startu oraz klawiatura numeryczna.

    Nakładki Sharp, podobnie jak pozostałe zgłoszone do konkursu produkty, oceniane były w dwóch etapach. Każda propozycja poddana została ekspertyzie IWP oraz opinii międzynarodowego jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, a także instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz innowacji, w tym też uznani projektanci.

    Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 24 października o godz. 15:00 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Od tego dnia będzie można także oglądać produkty wszystkich finalistów na specjalnej pokonkursowej wystawie aż do 8 grudnia.

    ŹródłoSharp
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...