shumee, platforma społecznościowa umożliwiająca proste sondowanie opinii i wykorzystująca mechanizm rekomendacji, udostępniła wersję przeglądarkową serwisu w technologii RWD. Do tej pory Użytkownicy shumee mogli korzystać z platformy poprzez aplikację dostępną na systemy Android i iOS. Teraz każdy może zacząć shumieć w sieci bez konieczności pobierania aplikacji.
Wersja www proponuje te same funkcjonalności, co aplikacja – na shumee można polecić ulubione produkty, miejsca, wydarzenia, czy też ciekawe treści z internetu, a także zadać społeczności lub znajomym pytanie.
Również w wersji RWD shumee podzielone jest na dwa główne widoki – na ekranie głównym widzimy polecenia osób, które obserwujemy. Natomiast z prawej strony okna przeglądarki można wysunąć widok zawierający wszystkie pytania zadane na shumee. Pytania można przeglądać w trzech widokach: Najnowsze, Trendy oraz Obserwowane.
Zalogowany Użytkownik może przeglądać treści, głosować, komentować, a także tworzyć własne pytania i polecenia. Główne akcje: zrobienie polecenia i pytania dostępne są z poziomu głównego ekranu – w postaci trzech ikon. W aplikacji funkcje te dostępne są pod przyciskiem ‚S’ widocznym na dolnym pasku aplikacji.
– Uruchomiliśmy serwis w wersji RWD w podstawowym wydaniu i będziemy dalej nad nim pracować, podobnie, jak pracujemy nad aplikacją – mówi Szymon Midera z shumee. – Zależy nam, aby rozwiązanie tworzyć we współpracy z Użytkownikami i dopracowywać je zgodnie z ich oczekiwaniami. Docelowo serwis będzie służył także zakupom on-line bazującym na rekomendacji społeczności – dodaje Midera.
Czym jest shumee?
Shumee pozwala na konfrontowanie opinii. Poprzez poznanie zdania innych osób zapewnia równowagę i umożliwia prezentację różnych punktów widzenia. Nie posługuje się skomplikowanymi algorytmami i nie zamyka użytkownika w bańce informacyjnej tematów, które lubią jego znajomi. Użytkownicy shumee mogą smakować różnorodności, w konsekwencji w większym stopniu kierować się zdrowym rozsądkiem. Shumee poprzez zaangażowanie użytkowników daje także możliwość wyłapania fałszywych informacji.